چگونه لیست وسیله‌های متصل به وایرلس مودم را ببینیم؟

آیا می‌دانید که چه کسی به وای فای مودمتون متصل شده؟ برای اینکه لیست لپتاپ‌ها، موبایل‌ها، تبلت‌ها، تلویزیون‌های هوشند و … متصل به مودمتون رو ببنید چند راه وجود داره که ما دوتا از اون‌‌ها را در ادامه با هم مرور می‌کنیم.

نرم افزار Wireless Network Watcher

ساده‌ترین راه برای کاربران ویندوز استفاده از نرم‌افزار NirSoft’s Wireless Network Watcher ست که با استفاده از آن می‌توان وسیله‌های در حال استفاده از شبکه‌ی وایرلس را بررسی کرد. این برنامه حتی نیاز به نصب هم ندارد و فقط کافیست آن را دانلود و سپس اجرا کنید. پس از آن این برنامه نام، IP ، Mac Address و نام تولید کننده‌ی کارت شبکه‌ی وسیله‌ی متصل به مودمتان را نمایش می‌دهد.

چه وسیله هایی به مودم من متصل شده اند - wireless network watcher

گاهی اوقات این برنامه به صورت خودکار کارت شبکه ‌وایرلس شما را شناسایی نمی‌کند که برای حل این مشکل می‌توانید از طریق منوی Option و سپس Advanced Option را انتخاب کنید. در پنجره‌ی باز شده کارت شبکه‌ای که به مودم متصل است را انتخاب کنید.

چه وسیله هایی به مودم من متصل شده اند - wireless network watcher2

 

تنظیمات مودم

بهترین راه برای چک کردن دستگاه‌های متصل به متن استفاده از خود مودم و بررسی اطلاعات داخل فریم‌ورک مودم است. بیشتر مودم‌ها در بخش تنظیمات خود امکانی را به کاربر می‌دهند که بتوانند وایرلس مودم را چک کنند.

برای ورود به تنظیمات مودم کافیست داخل آدرس بار مرورگر خود به جای آدرس سایت آی پی مودم خود را وارد کنید، به طور معمول این آی پی 192.168.1.1 است(در صورتی که آی پی مودم شما چنین نبود با استفاده از دستور ipconfig در CMD می‌توانید آی پی را بدست آورید). پس از وارد کردن آی پی برنامه از شما نام کاربری و رمز عبور مودم را می‌خواهد که به صورت پیش فرض هر دو admin است.

بسته به شرکت تولید کننده‌ی مودم محیط تنظیمات مودم متفاوت خواهد بود، ما دز زیر دو نمونه از تنظیمات مودم‌های معروف را قرار دادیم.

چه وسیله هایی به مودم من متصل شده اند - کنفیگ مودم tplink

چه وسیله هایی به مودم من متصل شده اند - کنفیگ مودم dlink

برچسب‌ها: