چند افزونه فایرفاکس که همگان لازم دارند!

اضافه کردن افزونه های فایرفاکس مشابه اضافه کردن لوازم جانبی و کیت های مختلف به اتومبیل است. با انتخاب صحیح افزونه های فایرفاکس می توانید امکانات بسیار کاربردی و جالبی را به مرورگر وب خود اضافه کرده و علاوه بر افزایش امنیت اطلاعات خود، از امکانات جدید این افزونه ها بهره مند شوید اما پیدا کردن افزونه مناسب از بین هزاران افزونه فایرفاکس کار آسانی نیست

لازم است بدانید که اکثر افزونه (Add-ons های) معرفی شده در این مقاله در مرورگر Google Chrome نیز قابل نصب هستند.

 

Evernote

افزونه evernote برای فایرفاکس

افزونه evernote برای فایرفاکس

عمولا هنگام مشاهده صفحات وب مطالب و یا نکاتی را مشاهده می کنید که دوست دارید آنها را در یک جا یادداشت کنید تا بعدا به راحتی به آنها مراجعه کنید. افزونه بسیار محبوب Evernote که در تمام مرورگرهای وب از جمله فایرفاکس قابل نصب است به شما این امکان را می دهد تا هر زمان که خواستید بخشی از یک وب سایت، عکس، متن، یک آدرس اینترنتی و یا یک متن کوتاه (Note) را برای هر صفحه وب ذخیره نموده و هر زمان که به آن نیاز داشتید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. از آنجایی که Evernote در تلفن های اندرویدی و iPhone و مرورگرهای مختلف وب قابل نصب است. محتوایات آن به راحتی بین وسایل مختلف، همگام (Sync) می شوند.

دریافت Evernote

 

XMarks

افزونه xmarks برای فایرفاکس

Xmark به شما کمک می کند تا لیست Favorite ها، History و سایت هایی که به تازگی از آنها بازدید کرده اید را بین مرورگرهای مختلف و ابزارهای مبتنی بر اندروید و iOS همگام (Sync) کنید. علاوه براین ها می توانید نام کاربری و رمز عبور سایت های مختلف را نیز در آن ذخیره نموده تا مجبور به ورود مکرر آنها در زمان بازدید از وب سایت های مختلف نباشید.

دریافت Xmarks

Speed Dial

افزونه speed dial برای فایرفاکس

آیا هر روز به صورت روتین از 9 وب سایت مورد علاقه خود بازدید می کنید؟ با Speed Dial به راحتی می توانید به وب سایت های مورد نظر خود دسترسی داشته باشید و با یک کلیک وارد سایت مورد نظر خود شوید. تصویر کوچک هر وب سایت در محل هر شماره نمایش داده می شود تا راحت تر به وب سایت مورد نظر دسترسی داشته باشید.

دریافت SpeedDial

Adblock Plus

افزونه adblock plus برای فایرفاکس

افزونه Adblock Plus 2.4 به شما اجازه می دهد تا کنترل اینترنت را در دست بگیرید و وب را آنگونه که میخواهید مشاهده نمایید. این افزونه با استفاده از فیلترهای قوی که دارد باعث می شود که تبلیغات اینترنتی آنلاین و صفحات پاپ آپ در مرورگر شما باز نشود.
همچنین شما می توانید میزان فیلترها و بلوکه کردن تبلیغات را در این افزونه تغییر دهید.
برای فعالسازی و یا غیرفعال کردن این افزونه می توانید از گزینه های افزونه در نوار افزونه ها استفاده کنید.

از طریق امکانات می توانید افزونه را در یک صفحه  و یا یک سایت خاص غیرفعال نمایید.

نکته: برای کار کردن بهتر سایتهای فارسی میتوانید از فیلترهای نوشته شده توسط ما استفاده کنید. مراحل آموزش و فایل از اینجا در دسترس است.

دریافت Adblock Plus

 

برچسب‌ها: