پاک کردن و حذف برنامه رمزدار!

گاهی اوقات پیش میاد که نرم‌افزارها و برنامه‌هایی رو نصب می‌کنیم که برای استفاده ، حذف و یا ارتقای اونها نیاز به رمزعبور دارند و ممکنه که این رمزعبور رو فراموش کنیم! حالا اگه بخواهیم این نرم افزارها رو بعد از چند وقت پاک کنیم راه حل چیه؟

راه‌حل اصلی پاک کردن نرم‌افزار از رجیستری هست ولی از اونجا که اینکار برای کاربران احتمال خطای زیادی داره و کمی هم سردرگم کننده ست ما یه راه خیلی ساده رو بهتون معرفی می‌کنیم.

نرم‌افزار IObit Uninstaller  یه برنامه رایگان، سبک و ساده ست که با اون می‌تونید همه نوع نرم‌افزار و افزونه‌های مرورگرهاتون رو بی دردسر حذف کنید. برای اینکار پس از دانلود و نصب اون کافیه از لیست نرم‌افزارهایی که بهتون نشون میده برنامه مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید.

برای مثال ما روی یک سیستم نرم‌افزار Gillisoft USB Lock  رو نصب کردیم که این نرم‌افزار USB ها رو می‌بنده و با پسورد محافظت می‌کنه از اونجایی که حذف اون هم نیاز به پسورد داره ما نمی‌تونیم اون رو از روش عادی و کنترل پنل پاک کنیم. حالا اون رو از طریق  IObit Uninstaller پیدا می‌کنیم و روی دکمه حذف کلیک میکنیم.

Capture

بعد از اینکه برنامه شروع به کار کنه ناگهان رمز عبور رو از ما میخواد که فقط کافیه روی Cancel کلیک کنیم و منتظر بشیم که برنامه راهکار دومش رو اجرا کنه.

123

در این مرحله روی گزینه ی Powerful Scan کلیک میکنیم و آماده ی مرحله نهایی میشیم.

213

در مرحله آخر برنامه لیست تمام رجیستری‌های نرم‌افزار مورد نظر ما رو پیدا میکنه و بهمون نشون میده که در این مرحله باید همه‌ی گزینه‌ها رو انتخاب کنیم و روی دکمه Delete کلیک کنیم.

321

به همین راحتی و در عرض چند ثانیه و بدون هیچ مشکلی تونستیم یه برنامه‌ای که توسط پسورد محافظت می‌شد رو پاک کنیم :)

برچسب‌ها: