فعال کردن Hibernate در ویندوز 7

ویندوز دارای دو حالت مدیریت مصرف برق است که شما می‌توانید از بین این دو حالت یکی را انتخاب کنید : یک حالت خواب (Sleep) است ، که کامپیوتر  را در حالت مصرف برق کم نگه می‌دارد بنابراین شما تقریبا بلافاصله قادر به بازگشت به آنچه در حال کار بر روی آن بودید هستید.  دیگری حالت هایبرنیت است ، که به طور کامل  اطلاعات حافظه رم  را بر روی دیسک سخت(Hard یا SSD)  منتقل کرده، و سپس کامپیوتر را به طور کامل خاموش می‌کند ، بنابراین برقی مصرف نمی‌شود و دفعه بعد که رایانه تان را روشن کردید از همان جایی که هایبر نیت(HIbernate) کردید کارتان را شروع خواهید کرد.

به طور معمولی دکمه Hibernate در ویندوز ۷ با بیش از ۴ گیگابایت رم در منوی Shutdown وجود ندارد که در پایان این مطلب ما دکمه hibernate را به آن اضافه می‌کنیم .

گام اول: منوی استارت رو باز کنید و در قسمت سرچ آن عبارت cmd را بنویسید. سپس بر روی cmd.exe راست کلیک کنید وRun as administrator را مانند شکل زیر بزنید

cmd-run-as-admin

گام دوم: برنامه cmd باز خواهد شد سپس عبارت زیر را در آن بنویسید.

powercfg /hibernate on

hibernate-on

نکته: برای غیر فعال کردن هایبرنیت کافیست به جای on در انتهای جمله off  بنویسید.

گام سوم: برای اینکه دکمه اضافه بشه باید hybrid sleep رو خاموش کنیم برای این کار به Power Options در Control Panel بردید و از منوی سمت چپ روی Change when the computer sleeps کلیک کنید.

change-when-computer-sleep

حالا روی Change advanced power settings کلیک کنید.

change-advanced-power

گام چهارم: در پنجره‌ی Advanced Power که باز شد روی علامت + که کنار Sleep هست کلیک کنید و حالا روی + که مربوط به Allow hybrid sleep هست کلیک کنید و on رو به off تبدیل کنید.

where-is-hibernate

ok رو بزنید و از دکمه hibernate کمال استفاده رو ببرید .

برچسب‌ها: