چه سایت ها و برنامه هایی به حساب گوگل شما دسترسی دارند؟

توی حساب کاربری گوگل شما لیستی از تمام سایتها و برنامه هایی که به اطلاعات شما دسترسی دارند وجود دارد و این لیست می تواند شما را شگفت زده کند. وقتی شما از اینترنت استفاده می کنید ممکنه که برای ثبت نام در یک سایت و برنامه یا دیدن لیست دوستانتون به اون سایت یا برنامه اجازه بدید که به اطلاعات گوگل شما دسترسی داشته باشند. البته این یک چیز طبیعی هست که بنا به نیازمون اجازه بدیم سایت ها و برنامه های مختلف به اطلاعات گوگل ما دسترسی داشته باشند ولی بعضی از این دسترسی ها ناخواسته بوده و یا حتی بعد از یک مدت دیگه دوست نداریم این دسترسی ادامه داشته باشه.

اگر می خواهید که لیست دسترسی های به حساب گوگلتان رو بررسی کنید کافیه به لینک زیر برید.

https://security.google.com/settings/security/permissions

و یک راه طولانی تر هم برای دسترسی به این لیست وجود دارد. یکی از سایت های گوگل را باز کنید و روی عکستان کلیک کنید سپس مانند تصویر زیر روی «حساب» کلیک کنید.

google-account-setting

بعد از وارد شدن به حساب گوگلتان تب «امنیت» یا Security را انتخاب کنید و پس از آن بخش «مجوزهای حساب» یا Account Permissions  را بیابید و روی لینک «مشاهده همه» یا View All کلیک کنید.

google-access-setting

الان شما لیست همه ی برنامه ها و سایت هایی که به حساب گوگل شما دسترسی دارند را مشاهده می کنید. برای لغو دسترسی هر کدام از آنها کافیست روی آن کلیک کنید و از منوی کناری روی دکمه ی «لغو دسترسی» یا Revoke Access کلیک کنید.

 access-list

برچسب‌ها: