دور زدن تحریم اپ ها در گوگل پلی استور

با بوجود آمدن تحریم های جدید، حتما برای شما نیز پیش آمده است که هنگام نصب اپ برای گوشی اندرویدی خود از ظریق گوگل پلی با پیغام :

“This item is not available in your country”

مواجه شوید. این پیغام زمانی به شما داده میشود که وسط گوگل برای دانلود آن اپ تحریم شده باشید اما برای دور زدن تحریم اپ ها در گوگل پلی استور پیمودن چند گام کافی است.

تحریم یک اپ در گوگل استور

تصویر یک اپ تحریم شده

گام اول:

اول از همه از گوگل استور خارج شوید. و آن را متوقف کنین برای اینکه مطمئن شوید که کاملا برنامه متوقف شده است، از قسمت تنظیمات(setting)، برنامه ها (app)را انتخاب کنید. و از لیست برنامه ها، Google Play Store گوگل پلی استور را انتخاب کنید.

گام اول ورود به تنظیمات و انتخاب اپ

گام دوم:

پس از انتخاب گوگل پلی گزینه force stop یا توقف اجباری را انتخاب کنید و آن را تایید کنید.

انتخاب گوگل پلی استور

گام سوم:

سپس وارد قسمت حافظه یا Storage شوید و clear cache را بزنید.

انتخاب حافظه

حذف کردن کَش

گام چهارم:

پس از حذف کردن کش با استفاده از وی پی ان به اینترنت متصل شوید و سپس گوگل پلی را باز کنین و اپ مورد نظر خود را دانلود کنید.

تحریم دور زده شد ^_^

بطور معمول زمانی که به اینترنت وصل میشوید گوگل پلی بر اساس آی پی شما، کشور شما را تشخیص میدهد. متوقف کردن برنامه وقفه ای در این عمل بوجود می آورد. با پاک کردن cache  تمام اطلاعات ذخیره شده‌ی مرتبط با محل شما از بین میرود. و پس از ورود با استفاده از آی پی جدیدی که وی پی ان در اختیار شما قرار میدهد دسترسی شما به اپ های تحریم شده باز میشود. این اتفاق تا زمان بعد که مجددا به اینترنت وصل شوید (با استفاده از آی پی کشور خودتان) پایدار است و میتوانید به تمام اپ ها دسترسی داشته باشید.

برچسب‌ها: