دسترسی به فایل‌های به اشراک گذاشته شده‌ی ویندوز در اندروید و آیفون

اگر شما یک شبکه‌ی کوچک دارید که یک گوشی هوشمند و چند کامپیوتر بهش متصلند و بخواهید که فایل‌های به اشتراک گذاشته شده روی کامپیوترها را بدون کپی کردن و انتقال به موبایل استفاده کنید راه حل چیه؟ در ادامه ما راهکاری رو با هم مرور خواهیم کرد که بسیار ساده ست

گوشی‌های اندرویدی:

به طور پیشفرض اندروید فایل منیجر ندارد پس راه آماده‌ای برای دیدن فایل‌های به اشتراک گذاشته‌ی روی کامپوتر نیست دقیقا مثل فایل‌های کارت حافظه. فایل منیجرهای متفاوتی برای اندروید وجود دارد ولی ما در اینجا ترجیح میدم که از ES File Explorer  اسفاده می‌کنیم که هم رایگان هست و هم قابلیت مرور گوشی‌ها و کامپیوترها را دارد.

ES File Explorer رو نصب کنید، اجرا کنید و دکمه منو رو بزنید سپس Network و بعد از آن LAN رو بزنید.

es-file-explorer

روی دکمه Scan کلیک کنید و ES File Explorer شروع به جستوجوی کامپیوترهای متصل به شبکه‌ی شما می‌کند. کامپیوترها را بر اساس آی پی آدرس به شما نشان خواهد داد.

scan-computer-on-network

کامپیوتر مورد نظر را انتخاب کنید و پس از آن فایل‌های به اشتراک گذاشته شده‌ی آن کامپیوتر در اختیار شماست. از اونجائی که اندروید بسیار انعطافپذیر هست می‌توانید فایل‌ها را باز کنید، ویدوئوها و آهنگ‌ها را پخش کنید و یا حتی اون‌ها را کپی کنید.

 

iOS:

شما به یک اپلیکیشن مدیریت فایل نیاز دارید تا بتوانید به فایل‌های به اشتراک گذاشته شده روی کامپیوترتون دسترسی پیدا کنید. ما اپلیکیشن FileExplorer Free رو بهتون پیشنهاد می‌کنیم.

برنامه را اجرا کنید، روی دکمه + کلیک کنید و از منوی ظاهر شده ویندوز را انتخاب کنید تا کامپیوترهای ویندوزی را پیدا کند.

file-explorer-free-app

FileExplorer شبکه‌ی شما را برای کامپیوترهای ویندوزی جستوجو می‌کند و آنها را در یک لیست به شما نمایش خواهد داد. کامپیوتر مورد نظر را انتخاب کنید و پس از اون شما می‌توانید فایل‌های اشتراک‌گذاری شده را ببینید.

fileexplorer-network-scaning

برچسب‌ها: