تبدیل لپتاپ اوبونتو به فرستنده وایرلس و استفاده از اینترنت آن

اگر شما برای اتصال به اینترنت از یک مودم ساده استفاده میکنید و با کابل به مودم متصل شدید دیگر نگران  نباشید اکنون با خواندن این پست به راحتی می توانید به وسیله لپ تاپ خود اینترنت آن را به صورت وایرلس در محیط برای لپ تاپ ها و یا موبایل های دیگر به اشتراک بگذارید.

وارد تنظیمات اوبونتو بشید و روی Network کلیک کنید.

Network on Ubuntu

برای اینکه بتونید شبکه وایرلس را بسازید گزینه‌ی Wireless انتخاب کنید و روی دکمه‌ی Ues as Hotspot کلیک کنید.

wireless

بع از کلیک پنجره‌ی کوچکی باز میشه که باید روی Create Hotspot کلیک کنید.

نکته : بعد از انجام این کار شما از همه‌ی شبکه‌های وایرلس قطع میشید و برای برگشتن به حالت قبل و استفاده از شبکه‌های وایرلس دیگر باید به همین بخش بیایید و Hotspot رو غیرفعال کنید یا از شبکه‌ای که الان میسازیم دیسکانکت بشید.

پس از ساختن Hotspot به روی گزینه Option در پایین صفحه سمت راست کلیک کنید.

hot-spot-option

پنجره‌ی جدیدی باز خواهد شد که در سربرگ Wireless اون میتونید نام شبکه را انتخاب کنید. نام شبکه‌ی وایرلس رو از فیلد SSID میتونید تغییر بدهید. مانند تصویر زیر که در اون نام شبکه Ubuntu انتخاب شده.

select-ssid

برای انتخاب رمز عبور برای شبکه‌تون به سربرگ Wireless Security از همین پنجره برید. و پسورد دلخواهتون رو در فیلد Key وارد کنید.( نکته: متاسفانه اوبونتو فقط از روش رمزگذاری WEP پشتیبانی میکنه! البته مشکل خاصی نیست!)

select-pass

همه چیز آماده ست و فقط اگر میخواهید که فایل‌هاتون رو بین بقیه‌ی وسیله‌های متصل شده به شبکه‌ی Hotspotتون به اشتراک بگذارید به سربرک IPv4 Setting برید و فیلد Methode رو چک کنید که روی گزینه‌ی Share to other computers باشه.

share-on-hotspot

برچسب‌ها: