بازیابی مخاطبان حذف شده از جیمیل

یکی از امکانات بسیار خوب سرویس جیمیل ، افزودن خودکار مخاطبان جدید به فهرست مخاطبان (Contacts) این سرویس است. به‌این ترتیب شما به اضافه کردن دستی مخاطبان به فهرست نیازی ندارید و اطلاعات مختلفی ازجمله نام و نام‌خانوادگی، شماره تلفن، نشانی ایمیل و نشانی منزل را نیز براحتی می‌توانید مدیریت کنید.

گاهی این قابلیت موجب افزودن افرادی به فهرست مخاطبان شما می‌شود که ممکن است تمایلی به انجام آن نداشته باشید. در چنین شرایطی راحت‌ترین روش، حذف مخاطب موردنظر از فهرست است. انجام این کار نیز بسیار ساده است، اما احتمال دارد هنگام عملیات حذف یک مخاطب، مخاطب یا مخاطبان دیگری را نیز به اشتباه حذف کنید.

چنانچه به هر دلیلی فهرست مخاطبانتان در جیمیل با مشکل مواجه شد و قصد داشتید از گزینه‌ بازیابی فهرست مخاطبان کمک بگیرید ‌باید به روش زیر عمل کنید:

۱ ـ به محوطه کاربری خود در جیمیل وارد شوید، از بالا سمت چپ روی علامت پیکان کوچکی که کنار عبارت Gmail مشاهده می‌شود کلیک کرده و گزینه‌  مخاطبین (Contacts) را انتخاب کنید یا مستقیما وارد مخاطبان گوگل خود شود.

بازگرداندن مخاطبان جیمیل - گام اول

۲ ـ از فهرست مخاطبان روی گزینه‌‌ی موارد دیگر (More) کلیک کرده و در منوی به‌نمایش درآمده گزینه‌ی بازیابی مخاطبین (Restore contacts) را انتخاب کنید.

بازگرداندن مخاطبان جیمیل - گام دوم

۳ ـ اکنون این قابلیت را دارید تا فهرست مخاطبان خود را از بازه‌ زمانی یک دقیقه تا 30 روز بازیابی کنید.

 بازگرداندن مخاطبان جیمیل - گام سوم

برچسب‌ها: