آموزش ساخت تصاویر متحرک GIF

اگر با تصاویر GIF آشنا باشید قطعا از کاربرد اون هم باخبرید و بارها از عکس های متحرک لذت بردید و یا این عکس های به یادیگیری شما بسیار کمک کردند. در این مقاله قصد داریم چهار روش رو برای ساختن تصاویر متحرک GIF مرور کنیم.

روش اول: با استفاده فوتوشاپ

در این روش ما فقط ویدئوها و فیلم‌هایی که وجود دارند رو به تصویر متحرک GIF تبدیل می‌کنیم برای اینکار فوتوشاپ رو بازکنید و از سربرگ File  گزینه‌ی Import  و بعد از اون گزینه‌ی Video Frames to layers رو انتخاب کنید.

import video

ویدئوی مورد نظرتون رو انتخاب کنید و در پنجره‌ی باز شده گزینه‌ی Selected Range Only رو بزنید و قسمتی از فیلم که می‌خواهید رو انتخاب کنید و OK رو بزنید.

select-range-and

الان فقط کافیه از منوی File گزینه‌ی Save For Web رو بزنید تا پنجره‌ی ذخیره کردن باز بشه و در داخل این پنجره مثل تصویر زیر فرمت رو روی GIF و سربرگ تصویر رو روی Orginal قرار بدید. البته اگر حوصله دارید شروع کنید به تغییر دادن گزینه‌ها تا نتایج جالب‌تری هم بدست بیارید.

save-for-web-edit

روش دوم: با استفاده از سرویس‌های تحت وب

شما می‌تونید با استفاده از سایت‌هایی مثل imgflip و GIFMaker و … به راحتی تصویر متحرک خودتون رو بسازید.

روش سوم: با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل

Cinemagram از اپلیکیشن‌های رایگانه که هم برای IOS و هم برای Android قابل دریافت و نصب هست.

GifBoom  هم یک اپلیکیشن کاربردی رایگان ساخت تصویر متحرک برای IOS و Android هست.

روش چهارم: دیگر نرم‌افزارها

نرم‌افزارهای رایگان و پولی زیادی برای اینکار هست ازجمله Giffing Tool ولی به نظر ما یکی از ساده‌ترین و سبک‌ترین نرم‌افزار بی‌شک GifCam هست که روش کار باهاش رو به خوبی توی صفحه اول سایت خودش می‌تونید ببینید.

 

برچسب‌ها: